Parantez İçindeki Kadın

Baht Tiyatro’sunun ve Fercan Bay Tiyatro’ sunun yapımcılığını üstlendiği Ferhat Ergün’ ün yazıp yönettiği Parantez İçindeki Kadın oyunun görsel çalışmalarını yürütmekten memnunuz. Burak Demir, Yağmur Ün, Eser Eyüboğlu, Onuryay Evrentan, Fercan Bay usta oyuncuların yer alacağı tek perdelik bu güzel oyunun provaları ile birlikte bizde çalışmalarımıza başladık. Malum bu oyunun bizim açımızdan en önemli kısmı afişi olacak. Seyirciyle oyunun bağını kuran tek unsur olması sebebiyle önem arz ediyor. Bu sebeple bizde öncelikle oyuncularımızla bu fotoğraflarda görmüş olduğunuz prova çekimleri yaparak nasıl bir yol çizmemiz gerektiğini daha net görmüş olduk. Oyun provalarının ilerlemesini takip eden süreçle birlikte tiyatronun oyuncuları, karakterlerine daha fazla bürünerek asıl afiş çalışmamıza geçtik. Yönetmen ve yapımcılarımızın istekleri ve oyunun hikayesi doğrultusunda bir çekim daha gerçekleştirerek fotoğraf çekimlerini nihayete erdirdik.

Akabinde belirlediğimiz çizgi doğrultusunda afiş tasarımını da gerçekleştirdik.

6 Şubat 2020′ de Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’ da prömiyeri gerçekleşecek oyunun biletleri biletix’ de yoğun ilgi görüyor. Ayrıca oyun; 12 Şubat’ ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salonunda, 20 Şubat’ ta Ankara MEB Şura Salonun’ da gösterimde olacak.

Oyunun Öyküsü;

Yolları birbirine çıkan dört karakterin, ters köşelerle yüklü, kara komik öyküsüdür, “Parantez İçindeki Kadın”. Yazdığı karakterlerle başı belada bir oyun yazarı, yani Semih; bir sabah Kız Kulesi’ne bakan bir bankta uyanan, Shakespeare’in ünlü karakteri Romeo; ziyarete gittiği annesini tanımadığını hatta adını dahi bilmediğini fark eden bir kadın: yani Leyla; parantez içlerinde yaşayan, kırgın ve aşık bir kadın: yani Zeynep… Bu dörtlünün yolu, aşkı, hayatı, yaşamı, ölümü ve değişimi sorgulayacakları bu hikayede kesişir ve artık sahnede her şey olasıdır.

Yazan&Yöneten: Ferhat Ergün
Yönetmen Yardımcısı: Barış Üstün
Yapım Sorumlusu: Aziz Çoban
Müzik: Işıl Aguş Üstün
Işık Tasarım:Atakan Talaş
Dekor Tasarım:Salih Ertürk
Kostüm Tasarım: Özkan Ertürk
Afiş&Fotoğraf: 124 Sanat Ali Tuncer Oruç

Oyuncular
Burak Demir
Onuryay Evrantan
Yağmur Ün
Eser Eyüboğlu
Fercan Bay

Ferhat Ergün

Burak Demir

Onuryay Evrentan

Yağmur Ün

Eser Eyüboğlu

Fercan Bay

  • :