Drone Çekimi

ESTETİK KAYGI VE
PROFESYONEL BAKIŞ TAŞIR

DRONE ÇEKİMLERİ

Video, bir anlatım biçimidir.
Hem görsel hem de işitsel duyuları kullandığı için etkisi büyüktür.  Ancak doğru film size pozitif etki sağlar.

Reklam tanıtım ve belgesel çekimlerinde kullanılan hava çekimleri hiç kuşkusuz herkesin dikkatini çeken cezbedici görüntülerdir. Drone gibi insansız hava araçları kullanılarak şehir, park, fabrika, yaşam alanları, ormanlık alanlar gibi çok çeşitli mekanlarda fotoğraf ve video çekimleri yapılmaktadır.

Drone ile havadan 4K video ve fotoğraf çekimi oldukça özenli bir şekilde yapılması gereken titiz bir çalışmadır. Sadece film ve reklamlarda değil pek çok iş alanında kullanılan bu çekimler tanıtımlar haricinde de pek çok yatırımın başarılı bir şekilde yapılabilmesi için oldukça büyük önem taşımaktadır.
Bu nedenle bu tip çekimlerde kullanılan ekipman ve görevlendirilen ekip oldukça önemlidir. 4K ultra HD kalitesi ile yüksek çözünürlükte alınan titreşimsiz kayıtlar hangi alanda kullanılacak olursa olsun oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

  Firmanız (Gerekli)

  Drone Havadan 4k Video ve Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

  Drone ile havadan 4K video ve fotoğraf çekimi sadece filmlerde kullanılıyor gibi düşünülse de bu çekimlerin yapılmasının pek çok farklı ihtiyaca yönelik sebebi bulunmaktadır. Sinema filmi, tanıtım filmleri, reklam ve belgesel filmleri, katalog ve fotoğraf albümü gibi yerlerde kullanılan bu görüntüler video ve fotoğraf olarak; arkeolojik kazılar, sosyal aktiviteler, tarihi mekanların analizi ve değerlendirilmesi, araç takibi, karayolu değerlendirmesi, otoyol, köprü ve kavşak durumlarının belirlenmesi, şehir planlamasının yapılması gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir.

   Firmanız (Gerekli)

   Önemi bu kadar büyük olan bir işin de profesyoneller tarafından özenle yapılması gereklidir. 124 Sanat sahip olduğu kaliteli ve güncel teknolojik aygıtları, profesyonel ekibi ile diğer tüm çalışmalarında olduğu gibi drone ile havadan 4K video ve fotoğraf çekimleri konusunda da gönül rahatlığı ile çalışabileceğiniz en başarılı firmalardandır.
   Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyerek iletişime geçebilirsiniz.

   Nasıl Çalışıyoruz

   Tanıtım filmi çekimleri bir çırpıda yapılabilecek işlerden değildir. Gerekli bilgiye, tecrübeye, donanıma, enerjiye ve ekibe ihtiyaç vardır. 

   Tanıtım filmi çekilmeden önce ön hazırlık aşaması en dikkat edilmesi gereken aşamadır. Önce amaç belirlenir, firmanın dinamikleri araştırılır. Ürün, hizmet ve firma hakkında doğru bir analiz yapılması gerekir. Çekim planı ve senaryo hazırlığı tamamlanır ve çekim aşamasına gelinir.

   Çekim aşamasında nasıl üretim yapıldığı, ürünün hangi işlemlerden geçtiği, tüketiciye ulaşma yolları, kalite belgeleri, ürünün kullanım ve fayda alanları gibi sorulara cevap verilecek nitelikte bir çekim yapılmalıdır.

   Tanıtım filmleri 3 dakikadan kısa 10 dakikadan uzun sürmemelidir. İçerikte hedef kitleye verilmek istenen bilgiler ve mesajlar bilgi kirliliği olmadan, uzatılmadan net olarak belirtilmelidir. Senaryonuz, hedefleriniz, fikirleriniz dikkate alınarak kurgu montajı yapılır. Lisanslı müzikler ve seslendirmeniz yerleştirilir. Renklendirme, efektlendirme işlemleri yapılarak yayına hazır hale gelir.

   Tanıtım filmi çekimleri için tek bir ekipman diye birşey yoktur. İsteklerinize, senaryonuza, çekim planınıza, mekanınıza göre ekipman listesi hazırlanır. Web, TV, Sinema gibi tüm yayın mecralarına uygun ekipmanımız bulunmaktadır. Genel olarak kullandığımız markalar; Sony, Fujifilm, Blackmagic, Red, DJI, Zhiyun, Gopro… Ekipman kategorisi olarak; Kamera, DSLR, Lens Setleri, Gimbal, Steadicam, Drone, Işıklar, Mikrofonlar, Tripodlar, Filtreler…

    Firmanız (Gerekli)

    Referanslarımız

    Profesyonel Fotoğraf ve Video Çözümleri

    Müeyyedzade Mah.
    Ali Hoca Aralığı Sok. No:15
    Beyoğlu, İstanbul

    +90 212 706 0 124
    +90 543 601 0 124
    hello@124sanat.com

     Firmanız (Gerekli)